Vitajte na webe SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Stránka je v rekonštrukcii.

SOŠ hotelových služieb a obchodu, ZVOLEN

Len ďalšia WordPress stránka

Znova v Berlíne

Už po piatykrát sa veľvyslanectvo v Berlíne rozhodlo obrátiť na našu školu, aby pomohla zabezpečiť významnú udalosť, a to slávnostnú recepciu k štátnemu sviatku k Dňu Ústavy Slovenskej republiky.

Hostiteľom bol JUDr. Peter Lizák, veľvyslanec SR v Berlíne, ktorý 3. septembra 2019  privítal viac ako 450 hostí, vrátane troch desiatok veľvyslancov, poslancov Bundestagu a mnoho ďalších významných osobností. Veľvyslanec  vo svojom príhovore ocenil vysokú úroveň bilaterálnych vzťahov Nemecka a Slovenska.

O spríjemnenie atmosféry a prezentáciu slovenskej hudobnej scény sa postaralo hudobné trio zo Slovenska. Slávnostnú recepciu pre pozvaných hostí pomohli zabezpečovať aj naši žiaci pod vedením MOV Mgr. Petra Chvojku.  Žiačky Alžbeta Dolinská, Alexandra Viktória Vaverčáková, Vanesa Okolenská a bývalá žiačka Miroslava Nociarová boli výbornou pomocou pri príprave recepcie a servise pripravených jedál a nápojov. Pozvaným hosťom prezentovali pripravené jedlá a odborne  podávali slovenské biele a červené vína z vinárstva Golguz Nezaskočila ich ani komunikácia v nemeckom a anglickom jazyku. Naše mladé gastronómky ukázali šikovnosť a odborné zručnosti, výborne sa zhostili zverenej úlohy, čo ocenil aj slovenský veľvyslanec p. Peter Lizák.

Veríme, že v kvalitných službách budeme ďalej pokračovať a neustále profesionálne rásť doma aj v zahraničí.

Znova v Berlíne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prejsť na začiatok